Hedvika

Hudbou se prakticky zabývám od dětství. První vzpomínku na ni mám, když jsem domů přinesla z Mateřské školky zprávu, že mám hudební sluch a mohla bych hrát na nějaký hudební nástroj. Prý housle nebo flétna. „Vrzat mi doma nebudeš“, prohlásila moje mamka, a tak jsem začala se zobcovou flétnou, která mi dodnes zůstala. Během let mi malá sopránová flétna značky Hohner nestačila, a tak přibyla příčná flétna Yamaha a později altsaxofon Toneking důvěrně přezdívaný Hugo.
Základní hudební vzdělání mi poskytly základní umělecké školy v Ostrově, Znojmě a Brně. Vyšší hudební vzdělání pak Lidová konzervatoř Ostrava, Pedagogická fakulta Brno, College St.John v Yorku či flétnové kurzy Jana Kvapila. Do zpěvu mě poprvé zasvětila moje babička, která nadšeně zpívala při jakékoli domácí práci. To mi po ní zůstalo a je to stále skvělý lék proti jakékoli špatné náladě. V pubertálních letech na gymnáziu mi ke zpěvu cosi chybělo, tak jsem se naučila na kytaru a později i na ukulele a perkuse.
Za základy zpěvu vděčím šestileté průpravě u Jany Matysové – Čepánové a lektorkám a lektorům zpěvu na Letních jazzových dílnách ve Frýdlantu (Angela Elliot, Richard Michael, Gina Rae, Sophie Bancroft, Fionna Duncan, Lee Andrew Davison, Skip Wilkins, Veronika Vítová) a Praze (Miriam Bayle).
Moje objevování hudby začalo lidovými písničkami a klasikou (Trio příčných fléten při ZUŠ v Kroměříži – PaeDr. Jarmila Majdová a v Brně soukromé hodiny s Boženou Růžičkovou), pokračovalo folkovými (hra u táboráku s partou Brontosaurů) a rockovými kreacemi (Permon Balet Superstar, Project Lajka) a skončilo u blues, jazzu a swingu (Jazzchat, The Young Pekáč Mojmíra Bártka, Big Band Jazz Archiv, The SpringBand). Pár let jsem hrála i v metalové (Dark Gamballe) a jazzové (JazzQuartet KM) kapele současně.
Hudba mě vždy bavila, baví a bavit bude, asi proto ji chci předávat dál všem, kdo o ni mají zájem – dětem i dospělým. Momentálně učím děti a mládež hrát na zobcovou a příčnou flétnu a ukulele. Ve zbývajícím čase jsem také nadšená básnířka, občasná malířka, mamka dvou pubertálních dětí, partnerka zvukového inženýra a obdivovatelka dvou velmi chlupatých mainských koček.